zonguldak

yaklaşık 1 haftadır, hatta tam olarak 1 haftadır zonguldak’tayım. her yıl olduğu gibi bu yıl da ağustos-eylül programım sabah 8 – akşam 8 arasında dükkanda, sonrasında ise evde pineklemekle geçiyor. malum ramazan ayında oluşumuzdan, dükkanda insanlarla uğraşmak şüphesiz ki daha çok sabır ve çaba gerektirecek. keza normal dönemlerde bile insani oldukça yorabiliyorlar.

en son gelişimden bu yana zonguldak’taki en büyük değişim DemirPark isimli AVM olmuş. artık zonguldak’ta burger king var yahu! teknosa bile var, hiho. insanların teknosa’da pazarlık yapmaya çalıştıklarına eminim. bir de, bowling oynayan bazı insanların bowling topunu karpuz fırlatır gibi atmasını görmelisiniz! =) zonguldak’ın ilk ve tek alışveriş merkezi olan demirpark’a insanların adapte olması biraz zaman alacak gibi görünse de, zonguldak için çok güzel bir gelişme olduğu ortada. elbette bu yeni alışveriş merkezi hedef kitle olarak zonguldak’ın yerel halkından ziyade karaelmas üniversitesi öğrencileri düşünülerek yapıldığından, üniversite açıkken daha keyifli ve amacına yönelik kullanılacaktır.

bununla birlikte, bulunduğumuz beldenin yeni belediye başkanı da hemen icraatlara başlamış. esnafın dükkanlarının önüne kırmızı çizgiler çizilmiş ve dükkanlarının önlerinde sergiledikleri malların bu çizgiyi geçmesi yasaklanmış, dükkanla çizginin arasındaki mesafe ise yaklaşık 20 cm. biraz abartılmış olsa da bence makul bir uygulama. ayrıca park yasaklarının uygulanması konusunda daha hassas davranılmaya başlanmasını da memnuniyetle karşıladım. lakin, bir ramazan şenlikleri mevzusu var ki; evlere şenlik. içeriği şöyle; beldenin küçük meydanına ilk okul sıraları dizilir (bildiğiniz tahta sıra yahu), önüne beyaz bir perde açılır ve projeksiyon ile kemal sunal filmleri gösterilir. 33000 nüfuslu bir beldenin hakettiği ramazan şenliği sanıyorum ki bu değil. duy sesimi sayın başkan! =)

neyse yahu, bu kadar zonguldak yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir