Logitech z515 Kablosuz Taşınabilir Hoparlör

Hemen hemen her elektronik cihazın kablosuz özellik kazandığı günümüzde Logitech z515, kablosuz taşınabilir hoparlör ihtiyacınızı karşılamayı hedefleyen bir ürün.

Ortalama 300 TL’ye satılan ürünün kutusundan Logitech z515 hoparlör, şarj adaptörü, usb wireless adaptör ve şık bir taşıma kılıfı çıkıyor.

Ürünün herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan çalışması büyük bir pratiklik sağlıyor. Ürünle birlikte gelen wireless adaptörü bilgisayarınıza taktığınızda, işletim sistemi ürünü otomatik olarak tanıyor ve hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Logitech z515, muhteşem olmasa da taşınabilir kullanım amacını göz önünde bulundurursak tatmin edici bir ses kalitesine sahip. Yeterince net olan tiz seslerin yanında, bas tonların biraz zayıf kaldığını söyleyebilirim. Masaüstü bilgisayarıma bağladığım kablosuz adaptör ile z515 evin tüm odalarında ve hatta balkonda sorunsuzca çalıştı ve herhangi bir sinyalizasyon sorunu yaşamadı. Yaklaşık 7 saatlik kullanım sonrasında batarya uyarı ışığı yanmaya başlayan ürünün pil ömrü oldukça tatminkar.

Logitech z515’in en büyük eksikliği ise bluetooth desteklememesi. Böylesi şık bir kablosuz taşınabilir hoparlörün iPhone ya da diğer akıllı telefonlardan bluetooth ile ses aktarımı yapamaması gerçekten çok büyük eksiklik. Şu sıcak yaz aylarında sahil keyfi yaparken telefonunuzdaki müzikleri Logitech z515 ile dinleyebilmek oldukça keyifli olurdu herhalde. Ancak yine de ürünü 3.5 mm kulaklık girişi olan tüm telefonlara stereo kablo ile bağlayıp, bu keyfi kablosuz olmasa da yanınızda ufak bir kablo taşıyarak mobilitenizi kaybetmeden yaşamanız mümkün.

Kısaca Logitech z515, oldukça şık bir tasarıma ve tatminkar ses kalitesine sahip bir kablosuz taşınabilir stereo hoparör olarak karşımıza çıkıyor. Bluetooth cihazlara kablosuz olarak bağlanamamasını ise ürünün en büyük eksikliği olarak değerlendirebiliriz. Logitech z515, ortalama 300 TL’lik fiyat etiketini hak etmek için bu büyük eksikliği muhakkak gidermeli.